Pravda o suplementech

ATP Multi Vitality – český multivitamin ve světové kvalitě

ATP Multi Vitality – český multivitamin ve světové kvalitě 

 

Významem vitamínů a minerálu pro lidský organismus a jejich vlivem na naše zdraví jsme se nedávno zabývali v článku, který se této problematice podrobně věnoval. Pověděli jsme si o historii vzniku multivitaminu, důvodech k jeho užívání a přiblížili jsme si základní pravidla pro výběr správného produktu. Celý článek naleznete zde

Dnes bychom se rádi detailněji zaměřili na produkt řadící se v této kategorii mezi absolutní špičku. Jedná se o výrobek známé české značky ATP, tedy značky, která se v posledním roce nadechla k mohutné produktové ofenzivě. Pod názvem ATP Multi Vitality najdeme moderní doplněk stravy, který se se díky svému složení zcela vymyká průměrnosti. Za pouhých pár měsíců od uvedení na trh si tento multivitamin získal jak respekt odborníků, tak oblibu u zákazníků a konkurenčním výrobcům přidělal nejednu vrásku na čele. Česká značka ATP totiž připravila doplněk stravy, který má bez nejmenších pochyb doslova světové parametry.

Prémiový design – prvotřídní výrobek

Prvním, co vás na ATP Multi Vitality zaujme, je obal. Elegantní krabička jako kdyby symbolizovala péči, kterou výrobce věnoval každičkému detailu při jeho vývoji. Ze zkušenosti sice víme, že krásný obal nemusí vždy znamenat výborný produkt, ale u ATP Multi Vitality naštěstí špičková kvalita obalem teprve začíná. Pojďme se tedy podívat na jeho složení a pokusme se společně najít odpověď na otázku, zda je právě tento doplněk stravy tím, co byste měli zvážit jako optimální způsob, jak doplnit chybějící vitamíny a minerály.Co spojuje Dánsko, Donalda Trumpa, Billa Drummonda a ATP Multi Vitality?  

Základem každého kvalitního multivitaminu bezpodmínečně musí být silná kombinace vitamínu C a komplexu vitamínů B. Bez nich to zkrátka nejde. „Céčko“ i „Béčka“ jsou rozpustné ve vodě, a proto nemusíte mít nejmenší obavy, když jich přijmete více, než je doporučené denní množství. Tělo si s nimi hravě poradí. Využije právě tolik, kolik potřebuje, a nadbytečného množství se tou nejpřirozenější cestou zbaví. Součástí komplexního multivitaminu by také měly být vitamíny A, D3, E, H a K2. Pokud ale hledáte produkt, kde jsou v jediné tabletě obsaženy všechny pro tělo důležité látky, musí takový doplněk stravy obsahovat kromě vitamínů také klíčové minerály a některé další látky.

 

Teď ale na chvíli odbočíme a zodpovíme si otázku, co spojuje Dánsko, Donalda Trumpa, Billa Drummonda a ATP Multi Vitality. Je to číslo 45. Při volání do Dánska použijete právě tuto předvolbu. Donald Trump? Ať už jste ho měli rádi nebo ne, byl tento svérázný politik v pořadí 45. americkým prezidentem. Excentrický skotský hudebník Bill Drummond zase použil číslo 45 pro název své slavné knihy, která osciluje na tenké hranici mezi šílenstvím a genialitou (pro fanoušky hudebního stylu „acid house“ povinná četba). A co má společného číslo 45 a ATP Multi Vitality? Právě tolik biologicky aktivních složek totiž tento prémiový produkt obsahuje. A nejedná se o žádné zbytečnosti. Vedle výše jmenovaných vitamínů a základních minerálů, kterými jsou hořčík, zinek, železo, měď či mangan, výrobce přidal také křemík, jód, molybden, chrom a selen. Tím ovšem zdaleka nekončíme. Mezi další látky patří také stále populárnější ashwagandha nebo žen-šen, dále mladý ječmen, přeslička či koenzym Q 10. Když k tomu přidáme kromě mnoha jiných ještě inosin, probiotické kultury, trávicí enzymy či inulin, dostaneme komplexní doplněk stravy, který díky svému unikátnímu složení doslova válcuje konkurenci.

 

Podtrženo, sečteno aneb all-in-one od značky ATP

Je tedy ATP Multi Vitality produktem, po kterém byste měli sáhnout, potřebujete-li doplnit vitamíny a minerály a preferujete-li mít vše takzvaně all-in-one? Ano. Rozhodně ano! Lepší komplexní prostředek, obsahující ve správných poměrech všechny klíčové látky, které váš organismus nezbytně potřebuje, byste na českém trhu hledali jen těžko.

 

Na závěr připomínáme, že doplňky stravy v žádném případě nenahrazují kvalitní, pestrou a vyváženou stravu, správný pitný režim a pravidelný pohyb. Tyto výrobky slouží především jako preventivní prostředek, který může snížit pravděpodobnost vzniku zdravotních obtíží, způsobených nedostatkem látek důležitých pro správnou funkci lidského organismu. 

 

Pokud trpíte jakýmkoli onemocněním, je důležité držet se pokynů lékaře a doplňky stravy užívat jen jako podpůrný prostředek při rekonvalescenci.   

Michael Anděl

DAFIT® Team

Zřeknutí se odpovědnosti:
Články zveřejněné na webu DAFIT.cz nebo sociálních sítích či jiných veřejně dostupných platformách mají výhradně informativní charakter, v žádném případě nemají za cíl nahrazovat odbornou lékařskou pomoc, neslouží jako návod k medikaci, úpravě medikace, ani nevyzývají ke konkrétnímu způsobu léčby či jakékoli změně v přístupu k péči o zdraví, vyžadující odbornou zdravotní péči. Doplňky stravy, vitamíny a/nebo minerály nenahrazují pestrou a vyváženou stravu, zdravý životní styl ani kvalifikovanou lékařskou péči či pomoc.

Přečtěte si také

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení