Pravda o suplementech

Synefrin: Přírodní stimulant s potenciálem pro hubnutí a sportovní výkon

Původ a historie:

Synefrin je přírodní látka objevena v rostlinách ovoce Citrus aurantium známá jako zelený pomeranč nebo hořký pomeranč. Tato rostlina je původem z Asie a byla dlouho využívána v tradiční medicíně pro své léčebné vlastnosti, včetně podpory trávení a zlepšení energetického metabolismu.Byla dlouho zkoumána pro své potenciální přínosy pro hubnutí a sportovní výkon. Tato rostlina také mimo jiné obsahuje octopamine a tyramin., Synefrin má podobné vlastnosti jako efedrin, ale s menším rizikem nežádoucích účinků.

Účinky synefrinu:

  • Termogeneze: Synefrin stimuluje termogenezi, což je proces, při kterém tělo produkuje teplo. To může vést ke zvýšení energetického výdeje a spalování kalorií.
  • Potlačení chuti k jídlu: Synefrin může také potlačit chuť k jídlu, což může vést k menšímu příjmu kalorií.
  • Zvýšení energie: Synefrin stimuluje centrální nervový systém, což může vést ke zvýšení energie a bdělosti.
  • Zvýšení sportovní výkonu: Synefrin může stimulovat svaly a zlepšit jejich výkonnost.

Synefrin a hubnutí:

Synefrin může být užitečným doplňkem pro osoby, které se snaží zhubnout. Studie ukazují, že synefrin může vést k mírnému úbytku hmotnosti, a to i bez změny stravy a cvičení. Nejlepších výsledků je však dosaženo v kombinaci se zdravou stravou a pravidelným cvičením.

Synefrin a sportovní výkon:

Synefrin může zlepšit sportovní výkon u vytrvalostních i silových sportovců. Studie ukazují, že synefrin může vést ke zpoždění svalové únavy, zlepšení vytrvalosti a zvýšení síly.

Dávkování:

Synefrin se používá v dávce 20 mg a nejlépe funguje v kombinaci s kofeinem. Tyto dvě látky spolu totiž fungují synergicky tj. zvyšuje se tím jeho efekt. Nejlepší poměr se udává 1:10 tedy 20 mg synefrinu a 200 mg kofeinu. Synefrin užívejte nejlépe ráno před snídaní. Pokud vás čeká fyzická aktivita užívejte přibližně půl hodiny před danou aktivitou. Vzhledem k tomu, že synefrin funguje jako stimulant vyhněte se užívání večer před spaním. 

Další zajímavé informace:

  • Synefrin může pomoci zlepšit náladu a kognitivní funkce.
  • Synefrin může mít antioxidační vlastnosti.
  • Synefrin může pomoci chránit před některými chronickými onemocněními, jako je srdeční choroby a rakovina.

Interakce s léky:

Synefrin může interagovat s některými léky, jako jsou antidepresiva, betablokátory a léky na krevní tlak. Pokud užíváte nějaké léky, je důležité se před užíváním synefrinu poradit se svým lékařem.

U nás najdete:

nebo

Závěr:

Synefrin je přírodní stimulant s potenciálem pro hubnutí a sportovní výkon. Je důležité užívat ho s opatrností a dodržovat doporučené dávkování. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, je důležité se před užíváním synefrinu poradit se svým lékařem.

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7830131/

https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-015-0096-5

https://www.dovepress.com/effects-of-p-synephrine-in-combination-with-caffeine-a-review-peer-reviewed-fulltext-article-NDS

Zřeknutí se odpovědnosti:
Články zveřejněné na webu DAFIT.cz nebo sociálních sítích či jiných veřejně dostupných platformách mají výhradně informativní charakter, v žádném případě nemají za cíl nahrazovat odbornou lékařskou pomoc, neslouží jako návod k medikaci, úpravě medikace, ani nevyzývají ke konkrétnímu způsobu léčby či jakékoli změně v přístupu k péči o zdraví, vyžadující odbornou zdravotní péči. Doplňky stravy, vitamíny a/nebo minerály nenahrazují pestrou a vyváženou stravu, zdravý životní styl ani kvalifikovanou lékařskou péči či pomoc.

Přečtěte si také

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení