Aktuálně

Zdraví na prvním místě aneb HealthyCo – skvělá švédská alternativa k přeslazeným pochoutkám!

Zdraví na prvním místě aneb HealthyCo® – skvělá švédská alternativa k přeslazeným pochoutkám

Možná se mnou budete souhlasit, že důvodů k potěšení a radosti není nikdy dost. Při intenzitě nároků, jaké na nás klade každodenní život, při nekončících starostech, stresech a povinnostech není od věci udělat si občas radost. Pro někoho je nedostižným zážitkem hupsnout v prosinci do ledové Vltavy, psychicky zdatní jedinci si pro radost pustí v televizi přenos diskuze z Poslanecké sněmovny, svérázný labužník si dopřeje dvojitou porci haggisu se šťouchaným tuřínem a zapije ji sklenicí teplého kumysu. My ostatní si obvykle vystačíme s obyčejnějšími potěšeními, například si rádi dopřejeme nějakou tu dobrůtku. Abychom si u toho ovšem zbytečně nerozšiřovali obvod těla těsně nad pasem, tedy v místě, které se nazývá OTP, neboli okrasný tukový prstenec, mlsat bychom měli chytře. Nejlépe bez cukru. A snad žádné dobroty se k tomuto účelu nehodí lépe než výrobky špičkové švédské značky HealthyCo.

HealthyCo – lahodné pochutiny a potraviny bez přidaného cukru

Ze švédského království pochází celá řada vymožeností, které nám zpříjemňují život nebo dokonce působí radost. Jen tak namátkou – teploměr, zip, kardiostimulátor nebo kuličkové ložisko. A co teprve ABBA, obouručný backhand Björna Borga, IKEA, nebo oblíbená sexuální praktika, která rozšiřuje běžný počet družících se osob o jednu další. HealthyCo je při troše nadsázky další v řadě úžasných švédských příspěvků naší civilizaci. Namítnete-li, že se jedná „jen“ o potraviny a pochutiny, budu s vámi zdvořile nesouhlasit. Co jíme, je nesmírně důležité. A potraviny, dochucovadla a pamlsky od HeatlhyCo jsou opravdu mimořádné. Celá firma HealthyCo je totiž postavena na filosofii, která si klade za cíl naučit každého strávníka, který dbá na rozumný životní styl, jíst a mlsat zdravěji. Švédové tomu říkají „hälsosmart“ a celý tento princip má jednoduchá pravidla. Jíst chytře a zdravě tak, aby to nemělo nepříznivý dopad na naše návyky, chutě ani peněženku. Proto výrobky HealthyCo neobsahují přidaný cukr, palmový olej ani zbytečné balastní látky. Smyslem tohoto počínání je nalézt rozumný a udržitelný kompromis, podpořit zdravý životní styl a neztratit přitom to nejdůležitější – radost ze života!

Ořechové krémy na devět způsobů

V oblasti pochutin bychom v posledních letech jen obtížně hledali skupinu výrobků, která zaznamenala větší nárůst prodejů, než kategorie ořechových a arašídových krémů. A to je opravdu dobře, protože zatímco před nějakými deseti lety bylo možné koupit si v obchodě prakticky pouze Nutellu, dnešní nabídka je velice rozmanitá. Ale proč je na místě uvažovat o alternativě za tuto zavedenou značku? Důvody jsou dva. Extrémně vysoký obsah cukru (59,9 % obsahu) a použití palmového oleje. To ve výrobcích HealthyCo nenajdeme žádný zbytečně zatěžující přidaný cukr, ani eticky nepřijatelný palmový olej. Na výběr máme hned několik ořechových krémů, které bychom mohli rozdělit na několik kategorií.

První z nich je skupina třech krémů nabízených pod jednotným názvem Proteinella. Jak sám název napovídá, výrobky obsahují také syrovátkový protein a můžeme si vybrat, která chuť nám nejlépe vyhovuje. Buď kakao-oříšek – Smooth Hazelnut & Cocoa Spread, slaný karamel - Salted Caramel Flavoured Spread nebo bílá čokoláda – White Chocolate Flavoured Spread. Dalšími v řadě znamenitých, snadno roztíratelných a velmi oblíbených krémů značky HealthyCo jsou klasické arašídové máslo Creamy Peanut Butter a čokoládovo-arašídové máslo Choco Peanut Butter.

Novinkou v sortimentu HealthyCo je řada křupavých ořechových másel Crunchy, která čítá varianty mandle-kokos - neboli Crunchy Almond Coconut Butter, mandle - tedy Crunchy Almond Butter, kešu – anglicky Crunchy Cashew Butter a mix oříšků (čítající mandle, kešu a lískový ořech) a vylepšený špetkou mořské soli – s originálním názvem Crunchy Mixed Nut Butter. Tyto ořechové krémy se vyznačují mimořádně vysokým obsahem ořechů a vynikající přirozenou ořechovou chutí, neovlivněnou cukrem.

Čokolády, tyčinky s proteinem a sušenky na švédský způsob

Pokusme se spolu podívat, proč bychom si místo běžné čokolády měli raději pochutnat na čokoládě HealthyCo. Jak asi tušíte, prvním důvodem je obsah cukru. Obyčejná 100 gramová mléčná čokoláda bývá obvykle „vylepšena“ přibližně 55-60 gramy cukru. Možná by se taková sladkost spíš měla jmenovat cukrláda. Naproti tomu v čokoládách HealthyCo, které najdete v příchutích Dark Chocolate, Milk Chocolate a Hazelnut Chocolate, se obsah přidaného cukru rovná nule. Výrobce nahradil nezdravý cukr maltitolem, samozřejmostí je absence palmového oleje a chuť těchto čokolád je jednoduše dokonalá.

S identickým přístupem se setkáte také u proteinových tyčinek HealthyCo - Proteinella White Chocolate a Proteinella Hazelnut & Chocolate, na kterých si rozhodně smlsnete. Máte-li chuť dát si po obědě něco malého na zub, nenechte si ujít delikátní citronové sušenky Wafer Bar Lemon Flavour nebo klasické čokoládové Wafer Bar Chocolate Flavour. K odpolední kávě se hodí přímo dokonale.

Džemy a palačinky pro každého

Když se vrátíte po náročném tréninku, unavení ze zvedání činek, může se Vám stát, že dostanete nezvladatelnou chuť na palačinky. Abyste si je doma ukuchtili sami, potřebujete k tomu mléko, vejce, hladkou mouku, cukr a sůl. Můžete na to ale jít chytře a pořídit si vynikající směs od HealthyCo s příznačným názvem Pancake Mix. Její výhodou, je kromě velmi snadné přípravy, zejména její složení. Tvoří ji hlavně ovesné vločky, sušené odstředěné mléko, protein, rýžová mouka a prášek z celých vajec. Směs, která je samozřejmě bez přidaného cukru, rozmícháte ve vodě, nalijete na sucho na pánev a za pár minut si můžete pochutnávat na výborných palačinkách.

Když na ně potom přidáte některý z výtečných džemů bez cukru, máte laskominu, kterou potěšíte celou rodinu. Džemy od HealthyCo se samozřejmě nehodí jenom na palačinky. Ať už preferujete džem jahodový – Strawberry Jam, malinový – Raspberry Jam nebo malinovo-borůvkový – Raspberry & Blueberry Jam (ten obzvlášť doporučujeme), můžete ho použít jako prvotřídní alternativu všude tam, kde byste jinak zvolili přeslazený džem či marmeládu. V džemech HealthyCo najdete 75 % ovoce a opravdu žádný přidaný cukr. A teď to zkuste porovnat s běžným džemem. Překvapeně zjistíte, že obsah ovoce tam stěží dosahuje 50 %, někdy dokonce jen 35 %, zatímco cukrem se opravdu nešetří. Ten v některých případech tvoří téměř 2/3 celého obsahu. Od této chvíle už vám to ale může být jedno. Když totiž jednou ochutnáte džemy HealthyCo, pravděpodobně už se k přeslazeným marmeládám a džemům vracet nebudete.

Ginger Shot jako prevence nemoci

Posledním výrobkem HealthyCo, který bychom vám chtěli doporučit, je vynikající, zdravý a lahodný Ginger Shot. Tento silný zázvorový extrakt s přidaným jablečným a citronovým džusem samozřejmě neobsahuje žádný přidaný cukr. Ginger Shot je ideálním prostředkem pro prohřátí organismu a výborným pomocníkem pro předcházení podzimního nastydnutí. V této souvislosti pro vás máme jeden tip. Až se v zimě vydáte na procházku po horách nebo nasadíte běžky a vyrazíte pokořit vlastní traťový rekord, přibalte si termosku s horkým Ginger Shotem. Ten zabírá na prohřátí organismu zabírá stejně účinně, jako standardní nápoj horalů – čaj s rumem.

HealthyCo přistupuje ke své činnosti jako k poslání. Firma si vytkla za cíl pomáhat s proměnou světa ve zdravější místo. Prostřednictvím svých produktů nabízí každému z nás alternativu k potravinám a pochutinám, které nepřiměřeně zatěžují lidský organismus. Volba je na nás.

Na závěr nám dovolte připomenout, že doplňky stravy ani zdravé pochutiny či potraviny nenahrazují pestrou a vyváženou stravu, správný pitný režim a pravidelný pohyb.

Všechny výrobky špičkové švédské značky HealthyCo najdete zde.

Michael Anděl DAFIT® Team

Zřeknutí se odpovědnosti:

Články zveřejněné na webu DAFIT.cz nebo sociálních sítích či jiných veřejně dostupných platformách mají výhradně informativní charakter, v žádném případě nemají za cíl nahrazovat odbornou lékařskou pomoc, neslouží jako návod k medikaci, úpravě medikace, ani nevyzývají ke konkrétnímu způsobu léčby či jakékoli změně v přístupu k péči o zdraví, vyžadující odbornou zdravotní péči. Doplňky stravy, vitamíny a/nebo minerály nenahrazují pestrou a vyváženou stravu, zdravý životní styl ani kvalifikovanou lékařskou péči či pomoc.

Přečtěte si také

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení