Články

Veronika Zajícová MMA zápasnice a semifinalistka MISS České republiky

Veronika trénuje různé bojové sporty asi od svých dvanácti let. Nejprve dělala aikido, později sebeobranu, box a před asi třemi lety, v roce 2020 začala s MMA.
MMA ji moc baví a cele mu propadla. Je to totiž sport, který je komplexní, stále se je čemu učit a člověk nikdy neví, jak to tam v té kleci dopadne. U boxu je to většinou jen o těch bodech, ale u MMA je zápas často ukončen na KO, nebo submisy.
MMA začala trénovat ve svém rodném městě v Krnově v Box clubu. Následně v Ostravě v JMFS. A nyní přešla do SBG Ireland HQ do Irska. 
Nyní tedy trénuje MMA hlavně v Irsku a když je zde v Čechách, tak ve Fighting klubu v Ostravě a Wrestling v TJ Lokomotiva Krnov a box v Box klubu Krnov.
Několikrát zvítězila na mistrovství republiky v boxu.
Dále se umístila na bronzové příčce na mistrovství Evropy v boxu
Také vyhrála na mistrovství republiky v MMA v Čechách a na Slovensku.
Největším úspěchem ale je vítězství na mistrovství Evropy v MMA v Gruzii. Zde si odnesla zlato v MMA disciplíně striking a v v klasickém MMA bronz
Nyní už MMA dělá profesionálně a to u nás a na Slovensku pod hlavičkou organizace RFA.
Přestože se MMA věnuje od roku 2020, tak natrénováno nemá tři roky, ale o necelý rok méně. V roce 2021 ji totiž na přechodu pro chodce přejelo auto. Měla krvácení do mozku, prasklou lebku, prasklý obratel, komplikovanou zlomeninu. Lékaři ze začátku netušili zda bude vůbec moci chodit a na trénování a sport jí říkali, ať asi zapomene úplně.
Ona se s tím však nechtěla smířit. Naštěstí e brzy ukázalo, že poškození páteře a mozku není fatální a chození že půjde. Začalo se s rehabilitacemi. Bohužel několik dnů po nehodě začala noha špatně reagovat na poměrně devastační tříštivou zlomeninu. Začaly Veronice odumírat v noze nervy a tato musela být otevřena od kolene k patě a ponechána tak cca týden, než mohla být opět uzavřena. Bohužel se část nervů nepodařilo zachránit. Veronika má následky dosud. Naštěstí na hybnosti to není příliš znát.
Po té, co si asi měsíc poležela napojena na přístroje na áru, byla propuštěna na invalidním vozíčku domů. Už v nemocnici si dala předsevzetí, že se vrátí zpět do ringu a do klece. Už v nemocnici začala s posilováním. Když se vrátila domů, začala za pár dnů s berličkami a s krčním límcem chodit do posilovny HD Fitness. Zde ji trénoval části, které bylo možno zatěžovat Antonín Pavlíček- skvělý trenér a fyzioterapeut. Mimo to za pár týdnů začala tajně chodit trénovat do tělocvičny "na pytel". Protože trenéři ji nechtěli zatím dovolit trénovat normálně... Ono to ani s berličkami a poskakujíc po jedné noze ani nešlo.
Postupně se ale zlepšovala a překonávaly hendikepy.
Trenér ji na její naléhání dovolil zápasit na Dni bojovníků v Ostravě. To bylo cca 8 měsíců od nehody. Tam získala od publika velké ovace a uznání. A co víc, v tomto zápase zvítězila.
Díky tomu ji bylo umožněno zúčastnit se Mistrovství Evropy v MMA v Tbillisi v Gruzii. Tam se od ní moc neočekávalo. K překvapení i organizátorů a ředitele organizace GAMMA však na tomto Mistrovství v MMA zvítězila a umístila se tak hned ve dvou disciplínách. V MMA striking a MMA, Kdy v MMA striking získala dokonce zlato a v MMA bronz. https://gamma-sport.org/2022/11/02/meet-the-czech-athlete-turning-her-trauma-into-medal-winning-performances/
Nyní se intenzivně věnuje tréninkům. Kromě toho také nyní uspěla v MISS České republiky, kde na prvním Castingu byla vybrána pro postup do semifinále.
Také je předsedkyní správní rady neziskové organizace "Proti bariérám", která pomáhá hendikepovaným s odstraňováním bariér a pomáhá jim začleňovat se do společnosti. Práci s hendikepovanými se věnuje již několik let.
No a v neposlední řadě studuje na střední průmyslové škole v Krnově maturitní obor autotronik...

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení