Aktuálně

Tuňák AVEIRO – novinky pro labužníky     

Před pár týdny jsme si společně připomněli, jak velké rozdíly mohou být mezi konzervovanými tuňáky a jak chuťově výjimečný je tuňák portugalské značky AVEIRO. Menší rodinná firma Empresa de Pesca de Aveiro dodává tuňáka AVEIRO na trh už skoro celé jedno století. Za tu dobu se toho změnilo opravdu hodně, ale jedna věc se nezměnila ani trochu. Delikátní pochoutku - tuňáka pruhovaného AVEIRO, loveného v Atlantickém oceánu zpracovávají místní rybáři stále ručně, tradičním způsobem a s ohledem na udržitelnost rybolovu a životní prostředí. Přesně tak, jako jejich předci před sto lety. 

Trocha osvěty - gurmet nebo gurmán? 

Čeština je jazyk mimořádně pestrý a tvořivý, ale stává se, že některá slova cizího původu používáme nesprávně, aniž bychom to věděli. Příkladem mohou být výrazy gurmán a gurmet. Obě slova znějí podobně, ale mají velmi odlišný význam. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, totiž slovo gurmán (francouzsky gourmand) neznamená labužník, ale jedlík. Zkrátka gurmán je ten, kdo se cpe čili konzumuje velké množství potravy. Naproti tomu gurmet (gourmet), to je pravý labužník, znalec dobrého jídla, požitkář, který dokáže rozpoznat kvalitu a jídlo mu přináší potěšení a radost. Gurmet si jídlo opravdu užívá a rád o něm zasvěceně hovoří. A právě gurmet umí ocenit suroviny, které jsou skutečně kvalitní. Takové, jako je tuňák AVEIRO. 

Buď, jak buď, žádná rtuť a hned 4x nové AVEIRO  

Dobrých zpráv není nikdy dost, a proto jistě všechny milovníky výborného rybího masa potěší, že tuňák AVEIRO je nyní k dostání hned ve čtyřech zcela nových, dokonale vyladěných a harmonicky chutnajících variantách. Kvalita konzervovaného tuňáka AVEIRO je totiž mezi gurmety i běžnými zákazníky tak pověstná, že si výrobce mohl troufnout nabídnout i odvážnější verze svých vyhlášených pochoutek. Tak jako v ostatních výrobcích AVEIRO, ani tady nenajdete rtuť, či jiné škodlivé látky. Tuňáci od AVEIRO patří mezi velmi chutné, a přitom zdraví prospěšné ryby, s vysokým obsahem vitamínů B a selenu. 

Mexická plichta, je lépe být tmavý či světlý, ovoce nebo zelenina          

První novinkou od AVEIRO, kterou vám chceme představit jsou tuňákové filety v prvotřídním portugalském olivovém oleji, s chilli papričkou, červenými fazolemi a trochou cibulky. Nechcete-li ztrácet čas přemýšlením, jakou svačinkou si zpříjemnit odpoledne, zkuste tuto variantu – říká se jí Mexický salát a chutná opravdu výborně.

Preferujete-li méně obvyklou verzi této mořské pochoutky, se skutečně výraznou rybí vůní, můžete vyzkoušet druhou novinku – tmavé maso z tuňáka AVEIRO v rostlinném oleji. Jedná se o méně využívanou část ryby, neboť mnohem častěji se setkáváme s rybím masem světlým, které je mezi strávníky považováno za oblíbenější. Nicméně tmavé maso z tuňáka AVEIRO má nepopiratelné přednosti. Je totiž mimořádně křehké, jemné a mezi odborníky patří k velmi vyhledávaným. A chutná stejně úžasně, jako vypadá – delikátně.

Patříte-li mezi milovníky ovoce a zeleniny, AVEIRO tuňáka můžete ochutnat i ve dvou dalších neobvyklých verzích – jako tuňákové filety v olivovém oleji s jablky, sušeným rajčetem a Piri Piri papričkou nebo tuňákové filety v olivovém oleji s pomerančem a kouskem skořice. Obě tyto varianty jsou chuťově zcela odlišné, a přitom je jedna věc spojuje. Jedná se o pozoruhodně harmonické spojení různých chutí, které k sobě velmi dobře ladí.

Ať už si tedy oblíbíte kteroukoli novinku od značky AVEIRO, máte jednu jistotu. Stále budete konzumovat nutričně mimořádně výživnou a zdravou rybu - prvotřídního tuňáka AVEIRO.

     

Všechny dostupné varianty tuňáka AVEIRO najdete zde.

Michael Anděl

DAFIT Team

Rádi byste si přečetli článek na téma, které Vás zajímá? Dejte nám vědět. redakce@dafit.cz

Zřeknutí se odpovědnosti:
Články zveřejněné na webu DAFIT.cz nebo sociálních sítích či jiných veřejně dostupných platformách mají výhradně informativní charakter, v žádném případě nemají za cíl nahrazovat odbornou lékařskou pomoc, neslouží jako návod k medikaci, úpravě medikace, ani nevyzývají ke konkrétnímu způsobu léčby či jakékoli změně v přístupu k péči o zdraví, vyžadující odbornou zdravotní péči. Doplňky stravy, vitamíny a/nebo minerály nenahrazují pestrou a vyváženou stravu, zdravý životní styl ani kvalifikovanou lékařskou péči či pomoc.

Přečtěte si také

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení